0

Pomoce terapeutyczne

Nasze pomoce terapeutyczne, tworzone z myślą o osobach z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, to pomysły naszych podopiecznych, przyjaciół, terapeutów i nauczycieli. Znajdziecie tu Państwo kolekcję nowatorskich materiałów, dzięki którym będziecie mogli wzmocnić ilość i jakość bodźców dla swoich podopiecznych w ciekawy i bezpieczny sposób.

Pomysł na pomoc: zespół EDU

ORZEŁ CZARNY – tablica do wodzenia wzrokiem za poruszającym się przedmiotem

86

Produkt dostępny

Zawartość pudełka: 5 tablic (ukośnik w prawo, ukośnik w lewo, linia pozioma, spirala, fala) wykonane z pleksi o wymiarach 32 × 45 cm. Kształty tablic oklejone są czarną folią samoprzylepną; barierki wykonane z plastikowej rurki. Do pomocy dołączone są 22 zalaminowane obrazki o wymiarach 5 × 5 cm o różnej tematyce. Pomoc z instrukcją zapakowana jest do kartonowego pudełka.

Zobacz także: 


- orzełek plamisty: tablice do wodzenia wzrokiem za palcem wskazującym na płaszczyźnie


- orzełek włochaty: tablice do wodzenia wzrokiem za palcem wskazującym na płaszczyźnie o określonej fakturze


 

Jedną z ważnych umiejętności prelingwalnych jest nauka wodzenia wzrokiem. Tablice te skonstruowane są w taki sposób, by podopieczny nabywał daną umiejętność etapami.

Pierwszym etapem nauki wodzenia wzrokiem za poruszającym się przedmiotem są czarne paski, które wyznaczają np. tor jazdy dla samochodu, którym porusza terapeuta/rodzic. Zadaniem podopiecznego jest wodzić wzrokiem za poruszającym się autem.

Drugim etapem jest ćwiczenie na tablicy z liniami z określoną fakturą (sznurek) służącej do nauki wodzenia wzrokiem za palcem. Początkowo terapeuta/rodzic przesuwa palec po sznurku, a następnie zachęcany jest do tej czynności podopieczny.

Trzecim i ostatnim etapem nabywania opisywanej umiejętności jest wodzenie wzrokiem za palcem na płaszczyźnie.

Dodatkową atrakcją tablic jest zestaw obrazków, które przyczepione do początku i końca linii nadają charakter tematyczny ćwiczeniu. Poruszając przedmiotem lub palcem po torze lub linii, można opowiedzieć dziecku historię na temat obrazków.

Niniejsze tablice dotyczą pierwszego etapu nabywania umiejętności wodzenia wzrokiem.