0

Pomoce terapeutyczne

Nasze pomoce terapeutyczne, tworzone z myślą o osobach z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, to pomysły naszych podopiecznych, przyjaciół, terapeutów i nauczycieli. Znajdziecie tu Państwo kolekcję nowatorskich materiałów, dzięki którym będziecie mogli wzmocnić ilość i jakość bodźców dla swoich podopiecznych w ciekawy i bezpieczny sposób.


Pomysł na pomoc: zespół EDU

ORZEŁ CZARNY – tablica do wodzenia wzrokiem za poruszającym się przedmiotem

86

Produkt dostępny

Zawartość pudełka: 5 tablic (ukośnik w prawo, ukośnik w lewo, linia pozioma, spirala, fala) wykonane z pleksi o wymiarach 32 × 45 cm. Kształty tablic oklejone są czarną folią samoprzylepną; barierki wykonane z plastikowej rurki. Do pomocy dołączone są 22 zalaminowane obrazki o wymiarach 5 × 5 cm o różnej tematyce. Pomoc z instrukcją zapakowana jest do kartonowego pudełka.

Zobacz także: 


- orzełek plamisty: tablice do wodzenia wzrokiem za palcem wskazującym na płaszczyźnie


- orzełek włochaty: tablice do wodzenia wzrokiem za palcem wskazującym na płaszczyźnie o określonej fakturze


 

Jedną z ważnych umiejętności prelingwalnych jest nauka wodzenia wzrokiem. Tablice te skonstruowane są w taki sposób, by podopieczny nabywał daną umiejętność etapami.

Pierwszym etapem nauki wodzenia wzrokiem za poruszającym się przedmiotem są czarne paski, które wyznaczają np. tor jazdy dla samochodu, którym porusza terapeuta/rodzic. Zadaniem podopiecznego jest wodzić wzrokiem za poruszającym się autem.

Drugim etapem jest ćwiczenie na tablicy z liniami z określoną fakturą (sznurek) służącej do nauki wodzenia wzrokiem za palcem. Początkowo terapeuta/rodzic przesuwa palec po sznurku, a następnie zachęcany jest do tej czynności podopieczny.

Trzecim i ostatnim etapem nabywania opisywanej umiejętności jest wodzenie wzrokiem za palcem na płaszczyźnie.

Dodatkową atrakcją tablic jest zestaw obrazków, które przyczepione do początku i końca linii nadają charakter tematyczny ćwiczeniu. Poruszając przedmiotem lub palcem po torze lub linii, można opowiedzieć dziecku historię na temat obrazków.

Niniejsze tablice dotyczą pierwszego etapu nabywania umiejętności wodzenia wzrokiem.
id store: 1


id website: 1