0

Pomoce terapeutyczne

Nasze pomoce terapeutyczne, tworzone z myślą o osobach z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, to pomysły naszych podopiecznych, przyjaciół, terapeutów i nauczycieli. Znajdziecie tu Państwo kolekcję nowatorskich materiałów, dzięki którym będziecie mogli wzmocnić ilość i jakość bodźców dla swoich podopiecznych w ciekawy i bezpieczny sposób.


Pomysł na pomoc: Zespół Edu

KAWKA – tabliczka wzmocnień

20

Produkt dostępny

Tabliczka motywacyjnaTabliczka do wzmacniania zachowań. Idealna do pracy z dziećmi lub z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmem.

Pomoc zawiera:
Tabliczka z PCV (21 × 15 cm)
z czarnym rzepem (tak jak na zdjęciu)
oraz
plastikowymi żetonami (5 szt.).

Na odwrocie tabliczki znajdują się rzepy, które służą do umieszczenia obrazków symbolizujące zachowanie nad którym pracujemy, np. spokojna buzia, spokojne ręce, spokojne nogi.

Tabliczki dostępne są w kolorze granatowym i zielonym.

Obrazki nie wchodzą w skład produktu.
Dzięki pracy na tabliczce wzmocnień, osoba z którą pracujemy może być systematyczne wzmacniana (nagradzana), co prowadzi do coraz bardziej zbliżonych do docelowych form zachowania.
Możemy użyć różne formy wzmocnień, takich jak np. smakołyki czy preferowane przez dziecko aktywności. Należy wówczas po lewej stronie tabliczki umieścić symbol nagrody a po prawej stronie obrazek przedstawiający wybraną przez dziecko nagrodę.
Wzmocnienie powinno być podane w trakcie lub bezpośrednio po sytuacji, którą chcemy wzmocnić.
Podczas nauki nowego zachowania, należy często wzmacniać. Służą do tego żetony dołączone do pomocy, by po każdym odpowiednim zachowaniu móc przyznać punkt a po zebraniu wszystkich punktów (żetonów) przez podopiecznego, przyznać jemu nagrodę.

Na odwrocie tabliczki motywacyjnej dla dzieci znajdują się rzepy, które służą do umieszczenia obrazków symbolizujące zachowanie nad którym pracujemy, np. spokojna buzia, spokojne ręce, spokojne nogi.

Zobacz także

id store: 1


id website: 1