0

Pomoce terapeutyczne

Nasze pomoce terapeutyczne, tworzone z myślą o osobach z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, to pomysły naszych podopiecznych, przyjaciół, terapeutów i nauczycieli. Znajdziecie tu Państwo kolekcję nowatorskich materiałów, dzięki którym będziecie mogli wzmocnić ilość i jakość bodźców dla swoich podopiecznych w ciekawy i bezpieczny sposób.

Pomysł na pomoc: Zespół EDU

ŁABĘDŹ NIEMY – układanka magnetyczna dotycząca emocji

70

Produkt dostępny

Pomoc wykonana jest z pleksi w formie rozkładanej książeczki (wymiary złożonej: 23 cm × 30 cm). Wewnątrz książeczki znajduje się z kontur twarzy, do którego należy dopasowywać elementy oczu i ust wykonane na magnesie. Odpowiednio zestawione usta i oczy tworzą emocje, takie jak: radość, smutek, złość, strach, obrzydzenie, zdziwienie. Książeczka spięta jest spiralą, tak by można było z łatwością ją otworzyć.
Do pomocy dołączonych jest 6 obrazków w postaci kart o wymiarach 7 cm × 10 cm, które stanowią podpowiedź dla terapeuty/rodzica.
Pomoc zapakowana jest w twardą teczkę.
Osoby z autyzmem często mają trudności z prawidłowym rozpoznawaniem emocji po mimice twarzy. Celem tej pomocy jest nauka identyfikowania emocji na podstawie kształtu ust oraz oczu. Do każdej pary oczu pasuje określony układ ust. Tak dobrane pary będą odpowiadać poszczególnym emocjom: radość, smutek, złość, strach, znudzenie oraz obrzydzenie.

Zobacz także

  • Szkolenie Rady Pedagogicznej

    Do placówki, którą zarządzasz, trafiają Osoby z autyzmem? Daj swojej kadrze podstawową wiedzę i uniknij niepotrzebnych napięć.
    1350