0


(PW 38/41) Dopasowywanie stroju do pogody przedstawionej na obrazku

OPIS ĆWICZENIA:
Rodzic prezentuje dziecku tablicę z różnymi wariantami pogodowymi (lato, deszcz, zima). Na osobnej tablicy znajdują się różne ubrania: kurtka, długie spodnie, krótkie spodenki, buty, sandały, czapka z daszkiem, czapka zimowa, rękawiczki itd. Na każdym obrazku przedstawiony jest chłopiec, któremu – w zależności od pogody – należy dopasować odpowiedni strój. Rodzic najpierw opisuje dany obrazek, a następnie zachęca dziecko do wyboru odpowiedniego stroju dla chłopca.

CEL:
Nauka dobierania właściwego stroju w zależności od pogody.

WAŻNE!
Gdy dziecko opanuje już to ćwiczenie, umiejętność tę można przenieść w życie codzienne, zachęcając dziecko do samodzielnego dobierania własnego stroju w zależności od pogody.
360 dni(Jak pracować z dzieckiem)
85zł

Zobacz także

  • Akademia Dalej Razem IX

    Chcesz skuteczniej pomagać Osobom z autyzmem? Czerp z doświadczeń terapeutów pracujących w ośrodku, przedszkolu i przedsiębiorstwie społecznym.
    2028
  • ŻURAW – gra: pokaż, narysuj, powiedz

    Pomoc terapeutyczno-dydaktyczna w postaci gry planszowej. Trenuj koncentrację i spostrzegawczość u osób z autyzmem. W zestawie po 30 kart "pokaż" i "powiedz".
    130

Kontakt

Anna Kaczor

terapeuta

Anna Kaczor

W Ośrodku Dalej Razem pełni funkcję koordynatora zespołu pracującego z najmłodszymi podopiecznymi SPOA. Ukończyła szkolenia specjalistyczne z zakresu pracy z osobami z autyzmem oraz studia z wczesnej interwencji terapeutycznej. Koordynuje działania terapeutyczne prowadzone w ramach wczesnego wspomagania rozwoju.

id store: 1


id website: 1