0

Poznaj EdWorda

Przeglądaj i twórz bazę obrazków do komunikacji alternatywnej
Wybierz te obrazki, które będą Ci niezbędne dopasuj wielkość oraz proporcje
Wydrukuj somdzielnie lub zamów obrazki w różnych formatach i na różnych podkładach

EdWord

Baza zdjęć i grafik służących do komunikacji alternatywnej dla osób z autyzmem. Dzięki EdWordowi możesz także dodawać własne obrazki i ich opisy, zgodnie z potrzebami podopiecznych. Materiały idealnie nadające się dla nauczycieli, terapeutów i rodziców.

Zarejestruj się w portalu

1. Jeśli nie masz konta, załóż je! By testować EdWorda, musisz posiadać swoje konto w portalu edu.dalejrazem.pl

Rejestracja

Napisz na adres: edword@dalejrazem.pl

2. W treści mejla zaznacz, że jesteś zainteresowany przetestowaniem aplikacji EdWord.

Wyślij wiadomość

O aktywacji powiadomimy mejlowo

3. Czekaj na mejla z informacją, że dostęp został Ci udzielony. Postaramy się zrobić to najszybciej jak możliwe.

Dlaczego?

"Żebyśmy mogli się porozumieć" – takie zdanie bardzo często pada z ust rodziców dziecka z autyzmem, gdy terapeuta próbuje ustalić cele swojej pracy. Nie zawsze udaje się nauczyć osobę z autyzmem posługiwania się mową w sposób funkcjonalny, często jednak jest szansa na komunikację dzięki systemom alternatywnym.

do czego wykorzystujemy komunikację alternatywną

Jak?

Alternatywne systemy komunikacji bardzo często opierają się na wykorzystaniu bazy grafik czy zdjęć, które odpowiadają konkretnym słowom czy zwrotom. Im potencjał osoby niemówiacej (ale komunikującej się) jest większy, tym trudniejszym wyzwaniem staje się znalezienie, edycja, powielanie tych wszystkich obrazków. Istnieje wiele darmowych baz, które są jednak niekompletne, funkcjonują też bazy bardzo bogate w treści, ale zubażające zasobność portfela. 

Piktogramy - jak korzystać z komunikacji obrazkowej

Co?

Powyższe dylematy to codzienność rodziców i terapeutów pracujących w jednostkach Dalej Razem. Postanowiliśmy stworzyć własną bazę, która będzie niedroga oraz łatwa w użyciu, którą użytkownik będzie w stanie samodzielnie rozbudowywać. Edword jest produktem, jakiego sami poszukiwaliśmy na rynku. Nasza baza grafik i zdjęć powstaje przy udziale osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, pomagając utrzymać ich miejsca pracy.

tani i skuteczny system komunikacji alternetywnej