0

Pomoce terapeutyczne

Nasze pomoce terapeutyczne, tworzone z myślą o osobach z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, to pomysły naszych podopiecznych, przyjaciół, terapeutów i nauczycieli. Znajdziecie tu Państwo kolekcję nowatorskich materiałów, dzięki którym będziecie mogli wzmocnić ilość i jakość bodźców dla swoich podopiecznych w ciekawy i bezpieczny sposób.


Pomysł na pomoc: zespół EDU

DRZEMLIK – obrazki przecięte w różnych kierunkach

82

Produkt dostępny

Pomoc składa się z 16 płytek wykonanych z pleksi o wymiarach 12 cm × 15 cm. Na płytkach w formie naklejek znajduje się 16 obrazków przeciętych w pionie, poziomie i na skos. W ofercie są to obrazki, takie jak: ryba, ptak, osa, grzyb, biedronka, kwiat, rower,liść oraz kształty: misia, dłoni, jabłka, serca, domu, motyla, samochodu, dziewczynki.
Dodatkowo do pomocy dołączonych jest 16 laminowanych obrazów o wymiarach 7,5 cm × 10,5 cm, pełniących rolę wskazówki, jak powinny wyglądać przecięte obrazki w całości.
Pomoc wraz z instrukcją zapakowana jest do kartonowego pudełka.
Jednym z etapów nauki prawidłowej analizy i syntezy wzrokowej jest nabycie umiejętności łączenia elementów obrazu w całość. Obrazki pocięte są na dwie lub trzy części. Zadaniem dziecka jest samodzielnie połączyć elementy w jedną całość. Obrazki przedstawiają podstawowe zwierzęta oraz przedmioty znane dziecku, dzięki czemu można również ćwiczyć umiejętność nazewnictwa czynnego oraz biernego.

Zobacz także

  • Szkolenie Rady Pedagogicznej

    Do placówki, którą zarządzasz, trafiają Osoby z autyzmem? Daj swojej kadrze podstawową wiedzę i uniknij niepotrzebnych napięć.
    1350
id store: 1


id website: 1