0


(WW 6/7) Wodzenie wzrokiem za upadającym przedmiotem w dalekiej przestrzeni

OPIS ĆWICZENIA:
Rodzic siedzi naprzeciw dziecka. Na pustym stole kładzie piłkę i kieruje do dziecka komunikat „Popatrz”. Gdy dziecko skupi wzrok na piłce, rodzic delikatnym ruchem pcha piłkę w stronę krawędzi stołu. Zadaniem dziecka jest wodzić wzrokiem za piłką, a następnie przechylić górną część ciała, by spojrzeć gdzie potoczyła się piłka.

CEL:
Celem tego ćwiczenia jest nauka podążania wzrokiem za upadającym przedmiotem w dalekiej przestrzeni, a następnie lokalizacja miejsca, gdzie dany przedmiot upadł.
360 dni(Jak pracować z dzieckiem)
85zł

Zobacz także

  • Akademia Dalej Razem IX

    Chcesz skuteczniej pomagać Osobom z autyzmem? Czerp z doświadczeń terapeutów pracujących w ośrodku, przedszkolu i przedsiębiorstwie społecznym.
    2028
  • ŻURAW – gra: pokaż, narysuj, powiedz

    Pomoc terapeutyczno-dydaktyczna w postaci gry planszowej. Trenuj koncentrację i spostrzegawczość u osób z autyzmem. W zestawie po 30 kart "pokaż" i "powiedz".
    130

Kontakt

Anna Kaczor

terapeuta

Anna Kaczor

W Ośrodku Dalej Razem pełni funkcję koordynatora zespołu pracującego z najmłodszymi podopiecznymi SPOA. Ukończyła szkolenia specjalistyczne z zakresu pracy z osobami z autyzmem oraz studia z wczesnej interwencji terapeutycznej. Koordynuje działania terapeutyczne prowadzone w ramach wczesnego wspomagania rozwoju.

id store: 1


id website: 1