0


(KWR 5/7) Ciągnięcie za sznurek w celu otrzymania przedmiotu

OPIS ĆWICZENIA:
Rodzic stawia przed dzieckiem zabawkę, do której przyczepiony jest sznurek. Zabawka znajduje się w odległości, która uniemożliwia dziecku samodzielne sięgnięcie jej. W zasięgu dłoni dziecka znajduje się sznurek, do którego przyczepiona jest zabawka. Kierując do dziecka komunikat „Pociągnij za sznurek”, rodzic zachęca dziecko do sięgnięcia po zabawkę.

CEL:
Celem tego ćwiczenia jest nauka koordynacji oko-ręka, w której dłoń wykonuje gest ciągnięcia za sznurek, co powoduje przybliżenie się przedmiotu.

WAŻNE!
Ćwiczenie to może być realizowane w formie stolikowej, jak i również podczas swobodnej zabawy na dywanie.
W ćwiczeniu ważne jest, by dziecko nie miało możliwości bezpośredniego sięgnięcia po zabawkę.
360 dni(Jak pracować z dzieckiem)
85zł

Zobacz także

  • Akademia Dalej Razem IX

    Chcesz skuteczniej pomagać Osobom z autyzmem? Czerp z doświadczeń terapeutów pracujących w ośrodku, przedszkolu i przedsiębiorstwie społecznym.
    2028
  • ŻURAW – gra: pokaż, narysuj, powiedz

    Pomoc terapeutyczno-dydaktyczna w postaci gry planszowej. Trenuj koncentrację i spostrzegawczość u osób z autyzmem. W zestawie po 30 kart "pokaż" i "powiedz".
    130

Kontakt

Anna Kaczor

terapeuta

Anna Kaczor

W Ośrodku Dalej Razem pełni funkcję koordynatora zespołu pracującego z najmłodszymi podopiecznymi SPOA. Ukończyła szkolenia specjalistyczne z zakresu pracy z osobami z autyzmem oraz studia z wczesnej interwencji terapeutycznej. Koordynuje działania terapeutyczne prowadzone w ramach wczesnego wspomagania rozwoju.

id store: 1


id website: 1