0


(KWR 4/7) Przekraczanie linii środka ciała

OPIS ĆWICZENIA:
Rodzic siada naprzeciwko dziecka. Do rękawa jego bluzy przypina kilka klamerek, zarówno z prawej, jak i lewej strony. Zadaniem dziecka jest odpiąć klamerki i odłożyć do pudełka.

CEL:
Celem tego ćwiczenia jest nauka przekraczania linii środka ciała oraz koordynacji oko-ręka w płaszczyźnie prawo-lewo.

WAŻNE!
Ćwiczenie to może być realizowane w formie stolikowej, jak i również podczas swobodnej zabawy na dywanie. Ważne jest, by klamerki przypiąć dziecku po obu stronach ubrania, gdyż podczas odpinania ich dziecko musi przekraczać linię środka ciała.
360 dni(Jak pracować z dzieckiem)
85zł

Zobacz także

  • Akademia Dalej Razem IX

    Chcesz skuteczniej pomagać Osobom z autyzmem? Czerp z doświadczeń terapeutów pracujących w ośrodku, przedszkolu i przedsiębiorstwie społecznym.
    2028
  • ŻURAW – gra: pokaż, narysuj, powiedz

    Pomoc terapeutyczno-dydaktyczna w postaci gry planszowej. Trenuj koncentrację i spostrzegawczość u osób z autyzmem. W zestawie po 30 kart "pokaż" i "powiedz".
    130

Kontakt

Anna Kaczor

terapeuta

Anna Kaczor

W Ośrodku Dalej Razem pełni funkcję koordynatora zespołu pracującego z najmłodszymi podopiecznymi SPOA. Ukończyła szkolenia specjalistyczne z zakresu pracy z osobami z autyzmem oraz studia z wczesnej interwencji terapeutycznej. Koordynuje działania terapeutyczne prowadzone w ramach wczesnego wspomagania rozwoju.

id store: 1


id website: 1