0


(PW 07/41) Dopasowywanie obrazka do identycznego obrazka

OPIS ĆWICZENIA:
Rodzic, siedząc naprzeciw dziecka, wykłada na stole obrazki kilku przedmiotów. W ręce trzyma zestaw identycznych obrazków jak na stole. Rodzic bierze do ręki jeden z obrazków i kładzie pod identycznym obrazkiem. Modelując w ten sposób prawidłowe wykonanie zadania, podaje dziecku kolejne obrazki i zachęca do powtórzenia czynności. Zadaniem dziecka jest dopasowanie pozostałych obrazków do odpowiadających im obrazków.

CEL:
Celem tego ćwiczenia jest nauka dostrzegania zależności pomiędzy obrazem a obrazem, a tym samym dopasowywania identycznych obrazków do siebie.

WAŻNE!
Podczas uczenia tej umiejętności warto zmieniać ułożenia obrazków, raz dopasowując obrazki w poziomie, innym razem w pionie.
360 dni(Jak pracować z dzieckiem)
85zł

Zobacz także

  • Akademia Dalej Razem IX

    Chcesz skuteczniej pomagać Osobom z autyzmem? Czerp z doświadczeń terapeutów pracujących w ośrodku, przedszkolu i przedsiębiorstwie społecznym.
    2028
  • JASTRZĄB – dobieranie takich samych obrazków

    Pomoc terapeutyczno-dydaktyczna składająca się z 32 obrazków i 2 tabliczek, mocowanie za pomocą rzepów. Ucz dziecko z autyzmem dostrzegania podobieństw.
    60

Kontakt

Anna Kaczor

terapeuta

Anna Kaczor

W Ośrodku Dalej Razem pełni funkcję koordynatora zespołu pracującego z najmłodszymi podopiecznymi SPOA. Ukończyła szkolenia specjalistyczne z zakresu pracy z osobami z autyzmem oraz studia z wczesnej interwencji terapeutycznej. Koordynuje działania terapeutyczne prowadzone w ramach wczesnego wspomagania rozwoju.

id store: 1


id website: 1