0


(KWR 7/7) Budowanie wieży

OPIS ĆWICZENIA:
Rodzic stawia przed dzieckiem pudełka o różnej wielkości. Biorąc kolejne pudełka do ręki, wykonuje on gest nakładania ich na siebie w taki sposób, by powstała wieża.
Następnie zdejmuje elementy i kierując do dziecka komunikat „Teraz Ty. Zbuduj wieżę”, podaje mu poszczególne pudełka. Zadaniem dziecka jest zbudować z nich wieżę, w taki sposób, by się nie przewróciła.

CEL:
Celem tego ćwiczenia jest nauka nakładania na siebie elementów w taki sposób, by powstała budowla się nie przewróciła.

WAŻNE!
Do realizacji tego ćwiczenia dziecko nie musi potrafić prawidłowo rozróżniać wielkości elementów, gdyż celem tego ćwiczenia jest nauka budowania wieży. Pudełka podaje dziecku rodzic.
360 dni(Jak pracować z dzieckiem)
85zł

Zobacz także

  • Akademia Dalej Razem IX

    Chcesz skuteczniej pomagać Osobom z autyzmem? Czerp z doświadczeń terapeutów pracujących w ośrodku, przedszkolu i przedsiębiorstwie społecznym.
    2028
  • ŻURAW – gra: pokaż, narysuj, powiedz

    Pomoc terapeutyczno-dydaktyczna w postaci gry planszowej. Trenuj koncentrację i spostrzegawczość u osób z autyzmem. W zestawie po 30 kart "pokaż" i "powiedz".
    130

Kontakt

Anna Kaczor

terapeuta

Anna Kaczor

W Ośrodku Dalej Razem pełni funkcję koordynatora zespołu pracującego z najmłodszymi podopiecznymi SPOA. Ukończyła szkolenia specjalistyczne z zakresu pracy z osobami z autyzmem oraz studia z wczesnej interwencji terapeutycznej. Koordynuje działania terapeutyczne prowadzone w ramach wczesnego wspomagania rozwoju.

id store: 1


id website: 1