0

Pomoce terapeutyczne

Nasze pomoce terapeutyczne, tworzone z myślą o osobach z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, to pomysły naszych podopiecznych, przyjaciół, terapeutów i nauczycieli. Znajdziecie tu Państwo kolekcję nowatorskich materiałów, dzięki którym będziecie mogli wzmocnić ilość i jakość bodźców dla swoich podopiecznych w ciekawy i bezpieczny sposób.

Pomysł na pomoc: Katarzyna Suchocka

GWAREK – karty do wokalizacji

44

Produkt dostępny

Zawartość pudełka: 16 plansz dwustronnych, kolorowych formatu A5 (wymiary: 15 cm x 20 cm).
UWAGA: PLANSZE DRUKOWANE SĄ NA GRUBYM PAPIERZE I FOLIOWANE
Gwarek to pomoc terapeutyczno-dydaktyczna składająca się z kart przedstawiających rzeczowniki składające się z dwóch sylab otwartych. Ćwiczenia z wykorzystaniem karty wspomagają naukę wokalizacji oraz wykształcenie umiejętności złożenia dwóch sylab w słowo nazywające postać lub przedmiot.

Zobacz także

  • Jak rozwijać mowę i komunikację u osób z ASD? (2-dniowe)

    Wierzymy, że każdy człowiek ma prawo do wyrażania swoich potrzeb, myśli i przekonań. Komunikowanie się jest podstawową umiejętnością człowieka, która umożliwia jego prawidłowy rozwój emocjonalny i społeczny. Osoby nieposiadające możliwości komunikacji narażone są na nabywanie negatywnych wzorców zachowań, takich jak rosnąca frustracja, zachowania agresywne i autoagresywne. Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy dotyczącej wspierania komunikacji u osób z autyzmem oraz przedstawienie naszego wieloletniego doświadczenia w pracy terapeutycznej. W „Dalej Razem” wiemy, że indywidualne podejście do każdej osoby oraz wypracowanie narzędzia do komunikacji zapobiega zaburzeniom emocjonalnym, pozwala rozwijać umiejętności społeczne, a co za tym idzie - mowę werbalną.
    428

autyzm | Zespół Aspergera | komunikacja alternatywna | pomoce terapeutyczne | szkolenia