0


Jak przeglądać bazę EdWord?

1. Jest kilka sposobów na to, by przeglądać bazę obrazków EdWord. To Ty zdecyduj, który jest najwygodniejszy.
2. Pierwszym sposobem jest skorzystanie z pola “Przeszukaj Edworda” w bocznym menu.
3. W polu “Wyszukaj w EdWord” wpisz nazwę elementu, którego szukasz, np. “kot”, i naciśnij przycisk Wyszukaj albo naciśnij klawisz Enter. W głównym polu pojawią się pasujące obrazki. Domyślnie ustawione jest przeszukiwanie bazy zdjęć i grafik jednocześnie. Odznaczając jedno z pól, możesz zawęzić zakres wyników szukania.
4. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz znaleźć obrazki zawierające wpisywaną frazę, możesz do niej dopisać znak %.
5. Na przykład: wpisując kot% w wynikach wyszukiwania pojawi się nie tylko sympatyczny futrzak, ale także kotlet, czy kotwica.
6. Jeśli pojawi się komunikat “brak pozycji na liście”, napisz do nas na adres edword@dalejrazem.pl. Postaramy się w najbliższym czasie dodać brakującą grafikę lub zdjęcie do bazy.
7. Brak obrazka w bazie nie oznacza, że musisz zrezygnować z planów. Pamiętaj, że zawsze możesz znaleźć podobny obrazek i zmienić podpis adekwatnie do twoich potrzeb. Możesz także dodać do bazy własną grafikę lub zdjęcie. 
8. Inną możliwością przeglądania EdWorda jest skorzystanie z podziału na kategorie jakie utworzyliśmy. EdWord-owy świat uporządkowaliśmy dzieląc go na 8 grup: “czas wolny”, “człowiek”, “czynności”, “dom”, “edukacja i praca”; “między ludźmi”, “świat”, “żywność”. 
9. Klikając w daną kategorię przeniesiesz się do odpowiedniego katalogu. Aby zawęzić pole poszukiwań, kliknij nazwę wybranej podkategorii. 
10. W górnym menu umieściliśmy przycisk “Wszystkie kategorie”, którego kliknięcie przeniesie cię na podstronę zawierającą nazwy wszystkich kategorii i podkategorii. Pokazuje ona również, ile obrazków zawiera każda podkategoria. 
11. Klikając przycisk “Lista” znajdujący się przy każdej kategorii możesz wyświetlić nazwy wszystkich obrazków znajdujących się w niej. Z tego miejsca możesz łatwo przejść do konkretnego zdjęcia czy grafiki. 
12. Jak już wiesz, dla Twojej wygody obrazki zgrupowaliśmy w kategorie. Aby pomóc Ci w korzystaniu z EdWorda, wprowadziliśmy także tagi, czyli słowa kluczowe. Dzięki temu gdy wpiszesz “noc” w wynikach wyszukiwania, pojawi się także “lampka nocna” czy obrazek przedstawiający śpiącą postać. 
13. Na widoku edycji konkretnego obrazka umieściliśmy nazwy tagów, za pomocą których został on oznaczony. 
14. Jeśli chcesz, wybierz sposób sortowania obrazków z bazy, który tobie najbardziej odpowiada. 
15. W tym celu przejdź do bazy obrazków i wybierz sposób prezentowania wyników późniejszych wyszukiwań. 
16. Poszczególne obrazki możesz uporządkować według ich nazw, czasu dodania oraz popularności, rosnąco albo malejąco.

Kontakt

Anna Jakubiak

terapeuta

Anna Jakubiak
id store: 1


id website: 1