0

Pomoce terapeutyczne

Nasze pomoce terapeutyczne, tworzone z myślą o osobach z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, to pomysły naszych podopiecznych, przyjaciół, terapeutów i nauczycieli. Znajdziecie tu Państwo kolekcję nowatorskich materiałów, dzięki którym będziecie mogli wzmocnić ilość i jakość bodźców dla swoich podopiecznych w ciekawy i bezpieczny sposób.


Pomysł na pomoc: Katarzyna Stein-Szała

JASTRZĄB – dobieranie takich samych obrazków

60

Produkt dostępny

Zawartość pudełka: tabliczka z pleksi (wym.: szer. 42 cm, wys. 16,5 cm), przedzielona czarnymi „barierkami”, tworzącymi sześć pól, na których znajdują się czarne rzepy; dodatkowo do płytki dołączonych jest 16 par obrazków z rzepem (wym. 10 x 10 cm). Tabliczka z pleksi (wym. szer. 40 cm, wys. 26,5 cm), przedzielona czarnymi „barierkami”, tworzącymi dziesięć pól, na których znajdują się czarne rzepy; dodatkowo do płytki dołączonych jest 15 par obrazków z rzepem (wym. 6 x 6 cm). Pomoc z instrukcją zapakowana jest do kartonowego pudełka.
UWAGA: OBRAZKI DRUKOWANE SĄ NA GRUBYM PAPIERZE I FOLIOWANE
Dzięki pomocy dziecko uczy się dostrzegać podobieństwa między obrazkami, dobierać takie same ilustracje. Dużym ułatwieniem w początkowym etapie nauki są wyraźne linie, które wyznaczają miejsce, w którym dziecko ma położyć taki sam obrazek. Każdy obrazek jest na białym tle, co pozwala skupić się na zadaniu, a nie koncentrować na szczegółach. Ćwiczenie jest wstępem do trudniejszych zadań rozwijających percepcję wzrokową, takich jak dostrzeganie różnic, nazywanie obrazków czy złożone kategoryzowanie.
I etap: Kładziemy przed dzieckiem planszę z trzema obrazkami ułożonymi w poziomie u góry. Podajemy dziecku jeden z obrazków i prosimy „Znajdź taki sam”. Jeżeli dziecko nie wykonuje zadania samodzielnie, kierujemy je manualnie (chwytamy jego dłoń
i wykonujemy jego ręką zadanie).
II etap: Przechodzimy do niego, kiedy dziecko opanuje już etap I. Postępujemy jak w I etapie, zwiększa się tylko liczba obrazków.

Zobacz także

  • ZIĘBA – dopasowywanie przeciwieństw

    Pomoc terapeutyczno-dydaktyczna z zestawem 4 plansz i 39 parami przeciwieństw wyrażonych w obrazkach. Rozwijaj w dzieciach z autyzmem umiejętności komunikacyjne
    60
  • Szkolenie Rady Pedagogicznej

    Do placówki, którą zarządzasz, trafiają Osoby z autyzmem? Daj swojej kadrze podstawową wiedzę i uniknij niepotrzebnych napięć.
    1350
id store: 1


id website: 1